FINALE 21. BIENNALE SZTUKI DLA DZIECKA

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

AJDE! // koncert

8 października 2017, godzina 16.00

Wiek: koncert dla dzieci 7-12 lat

Czas trwania: 60 min., bez przerwy

Wydarzenie inspirowane jest muzyką bałkańską oraz legendą Nasreddina Hodży, legendarnego filozofa z Anatolii, bohatera niezliczonych baśni i humorystycznych opowiastek. Widowisko zaprezentuje muzykę zespołu Tzigunz Fanfara Avantura, któremu zapomniana w ostatnich latach formuła orkiestry dętej posłużyła jako pretekst do realizacji własnej, oryginalnej wizji muzyki, będącą konfrontacją tradycyjnych melodii ludowych z rozwiązaniami zarezerwowanymi zwykle dla muzyki klubowej, elektronicznej, czy nowoczesnego jazzu. Ich radosne, pełne entuzjazmu, wszechogarniające muzykowanie porywa każdą publiczność, od dużych do małych. Pełne energii, radości i poczucia humoru są również miniaturowe anegdoty o Hodży. Postrzeganie świata przez tego swoistego antybohatera jest bliskie dzieciom, gdyż ma miejsce z pozycji „prostaczka”, który  jednak na swój sposób wszystko wie lepiej i który lubi się śmiać. W warstwie edukacyjnej widowisko niesie także poznanie instrumentarium orkiestry oraz rytmów i melodii tradycyjnych z różnych krajów: Bułgarii, Serbii, Macedonii, Grecji, Turcji i krajów arabskich. Koncert wzbogacony zostanie wizualizacją, przybliżającą niezwykłe pejzaże dźwiękowe tych regionów.

Wykonawcy: Tsigunz Fanfara Avantura

Zespół powstał w 2010 roku, a już w 2011 towarzyszył Kayah  podczas koncertów z utworami Gorana Bregovica, w 2012 stanął na podium festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja, w 2013 wystąpił na legendarnym festiwalu orkiestr dętych w Guczy w Serbii oraz Sziget Festival na Węgrzech, koncertował w Portugalii, Francji, Rosji, Czechach, Mołdawii, Ukrainie i Niemczech. Ponadto, „Cygansi” pojawili się na festiwalach Top Trendy, Malta, Warszawa Singera, Ethno Port, koncertowali podczas Sylwestera z TVP2, na Giełdzie Papierów Wartościowych, w Dolinie Charlotty, sprawdzili się na niejednym polskim weselu, a nawet procesji Bożego Ciała! W 2012 roku wydali koncertowy album „Tsigunz Live at Meskalina”, a we wrześniu 2014, nakładem wytwórni Gusstaff Records, ukazał się długo oczekiwany album Turbo Balkan Groove!!!


bilety24

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (ul. Brandsteattera 1/Za Cytadelą)

Ceny biletów na spektakle:

18 zł – indywidualny
16 zł – grupowy (powyżej 15 os.)
1 zł – dla opiekuna grupy (jeden opiekun na 15 os.)

Na speklakle Teatru Atofri każdy widz musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun). Cena biletu – 16 zł.

System Bilety 24 pobiera dodatkową opłatę w wysokości 1 zł. Fakturę za bilety zakupione on-line można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.

Zapraszamy do przesyłania rezerwacji miejsc na adres rezerwacje@csdpoznan.pl

Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747 oraz Lucyna Perz, tel. 61 646 44 73

Bilety do kupienia również w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44)

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.

Możliwość zakupienie biletów przed spektaklem tylko po uprzednim dokonaniu rezerwacji. Płatność gotówką.

Prosimy o odbieranie rezerwacji MINIMUM 30 minut przed wydarzeniem. Po tym czasie rezerwacje będą ANULOWANE.

Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na widownię a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.