Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Art Fraction Foundation

11. Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla Najnajmłodszych
SZTUKA SZUKA MALUCHA

4-9 lipca 2017

Szczegółowy harmonogram

SZTUKA SZUKA MALUCHA to pierwszy w Polsce Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla Najnajmłodszych – dzieci od zera do pięciu lat oraz ich opiekunów. Naszym celem jest prezentowanie zjawisk podejmujących artystyczny dialog z dzieckiem podczas podczas działań interaktywnych. Projekt realizowany jest przez Art Fraction Foundation, w ścisłej współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu – inicjatorem nurtu teatru dla najnajmłodszych w Polsce oraz pomysłodawcą cyklu Sztuka Szuka Malucha. Współpracujemy również z Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku i Teatrem Baj w Warszawie.

Sztuka Szuka Malucha to propozycja teatralnej inicjacji dla dzieci, pokazania uporządkowanego logicznie i estetycznie fragmentu otaczającej ich rzeczywistości. To pierwsze kojarzenie związków między kolorem, dźwiękiem, przestrzenią i kształtem. To łagodność, to emocje wynikające z pierwszego doświadczania życia w oderwaniu od matki, chociaż jest ona na widowni z dzieckiem w stałym, bliskim i dającym poczucie bezpieczeństwa kontakcie. To niezwykłe przeżycia rodziców i dziadków obserwujących reakcje swoich ukochanych pociech na bodźce z nowego świata – świata sztuki.

SZTUKA SZUKA MALUCHA jest festiwalem rodzinnym. Dla organizatorów najważniejsze jest współuczestnictwo w wydarzeniach dzieci i dorosłych – rodziców, opiekunów i dziadków. Każde wydarzenie festiwalowe tworzone jest z myślą o konkretnych możliwościach percepcyjnych najmłodszych odbiorców sztuki, a więc dzieci od 0 do 5 lat.

Więcej informacji na stronie festiwalu sztukaszukamalucha.pl